PE.Horny Piles - Oli E Gino CF 4:3 (3:0)
Stadion, 20 néző
Oli e Gino CF: Szabó D. - Schindler, Sámpár - Horváth, Kertész - Lesták
cserék: Szabó Z.(c), Turányik, Tolnai, Kauker, Szabó P.
Gólszerzők: Kertész, Tolnai, Sámpár

Már napokkal a meccs előtt érezhető volt a feszültség az Arancione székház háza táján, hisz minden szurkoló, játékos és vezető tisztában volt azzal, hogy a Horny Piles elleni mérkőzés igazi 6 pontos rangadóvá avanzsált a szezon hajrájára. Ennek ellenére már az előkészületek sem zajlottak zökkenőmentesen, hiszen a kora délután kezdődő összecsapásra technikai problémákra hivatkozva csak kedd reggel indulhatott el a csapatbusz, így fordulhatott elő, hogy némelyik sztárjátékos szinte épp csak beesett a kezdő sípszóra.

A szélfútta salakos pályán gyorsan kiütközött a koncentráció hiánya, és hiába került újra a kezdőbe a közönség-kedvenc Horváth, az egy csatáros taktika nem vált be az egész pályán letámadó és nagy lövőkedvvel játszó 'pilléresek' ellen, akik könyörtelenül lecsaptak minden elrontott passzra, 1-1 gyors váltást követően már 3 gól volt az előnyük, míg a narancsos legénység szinte csak statisztált az eredményhez.

Sajtóinformációk szerint a szünetben az öltöző zengett Szabó Zoltán csapatkapitány hangjától, a szívbemarkoló és feltüzelő szavak hatására (állítólag több játékosnak is ekkor esett le a 'tantusz') egy mind taktikailag, mind mentálisan megújult csapat lépett pályára a második félidőben, és már az első pár percben felhangzott a vendégszektorból a jól ismert 'Gino henger' rigmus, és a fiúk nem is akartak csalódást okozni.
Előbb Schindler kivágódó bombájára érkezett nagyszerűen Kertész, majd a meccs legszebb mozdulataként Lesták adott kiváló labdát a csapat motorjaként küzdő Tolnainak, aki magabiztosan értékesítette a ziccert.
A fizikálisan egyre jobban kifáradó ellen ekkor már a kontrákra épített, így szinte kettészakadt a pálya, azonban a megalkuvást nem tűrő narancsosok Sámpár nagyszerű mellének köszönhetően kiegyenlítettek a hajrában (3:3)

A magyar football-betegség azonban nem kerülte el a stadiont sem, így az utolsó percekben bekapott bakigól végleg megpecsételte a mérkőzést, hiába támadtak le a fiúk, a hármas sípszó a Gino vereségét jelentette.

Mivel a Jutas FC 7:1re legyőzte a II-ik esélyt, a narancs gárda visszacsúszott a tabella második felébe, azonban a következő 4 mérkőzés még (szinte) mindent megváltoztathat.

Várunk mindenkit a teremfocira, amit a mostani meccs után joggal nevezhetünk edzésnek.